Richard Duháček   

 - medzinárodný, profesionálny, osobný a kondičný tréner

                                                                                                                           

Ako profesionálny osobný a kondičný tréner pôsobím už 30 rokov. Od začiatku svojej kariéry som vybudoval niekoľko fitnesscentier v Čechách a na Slovensku:

CZ   FIT – FITNESS, FITNESS FONTANA, BUNKR .....

SK  FIT - JUNIOR, NK FITNESS, L-FIT, R – FITNESS, S - FITNESS, GYM FITNESS...

Cvičeniu sa venujem od študentských rokov, kedy som začínal v jednoduchom "sídliskovom fitku" IRON KINGDOM SPORT. Počas štúdia na strednej škole som sa stal členom klubu TJ Gumárne Púchov. Moje nadšenie pre cvičenie ma doviedlo až do kolísky kulturistiky - klubu SPARTAK Hradec Králové a neskôr do klubu SLÁVIA Hradec Králové, za ktorý som obliekal aj reprezentačný dres v BENCH PRESS-e. V r. 1992 absolvoval Trénerskú školu TONUS PRAHA, a od tej doby sa venujem profesionálnemu trénerstvu a poradenstvu v oblasti redukcie hmotnosti.

Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam, a vďaka úzkej spolupráci s poprednými odborníkmi - lekármi, diétológmi z Čiech a Slovenska, poskytujem špičkové poradenstvo na profesionálnej úrovni.  Základom mojich osobných tréningov je individuálny prístup ku každému zákazníkovi podľa jeho požiadaviek a potrieb. Každý  jeden tréning je iný a v každom tréningu spájam naraz anaerobnú a aerobnú činnosť, čím sa rýchlejšie spaľuje oveľa viac tukov.  Zväčšuje sa tak pľúcna kapacita a zlepšuje kondícia človeka.

Pripravil som už veľa športovcov na ich profesionálny výkon, pomohol modelkám k lukratívnym zakázkam, vďaka mojím príprávam zvládajú mnohí známi ľudia vysoké pracovné nasadenie. Pomáham ľuďom, ktorí si pod mojím vedením naštartovali úplne nový životný štýl a zlepšili si zdravotné výsledky. Vážim si starších ľudí, ktorí sa začali venovať cvičeniu a navštevujú fitnesscentrum. Mojím snom je presadiť na Slovensku mentalitu ľudí žijúcich v západnych krajinách, kde je úplne bežné, že ľudia v dôchodkovom veku sa venujú cvičeniu, pokiaľ im to ich zdravotný stav dovoľuje.

Ak predsa len patríte medzi tých, ktorí sa ostýchajú ísť do fitnesscentra, doporučujem Vám domáci tréning. Podrobnosti o tomto programe sa dozviete na našej webovej stránke.


Moji niektorí zverenci, ktorých som trénoval:

FRANEKOVÁ Barbora – MISS Slovensko 2009

LITVA Ladislav - naturálna kulturistika

FTOREK Tomáš – hokej MsHK Žilina

FTOREK Michal – hokej MsHK Žilina

ĎURAJKA Danohokej MsHK Žilina

ČÁVRK Jozef hokej MsHK Žilina

HARANT  Tomáš  - hokej - reprezentant SR

TABAK Juraj – karate - reprezentant SR

CHALUPA  Ján – box

VYVÁŽIL Dávid – ultimátne zápasy

ŠTEFKOVÁ Katarína – volejbal - reprezentantka SR

JAKUŠOVÁ  Katarína – volejbal - reprezentantka SR

JURÍKOVÁ  Diana – tenis

SMOLKA  Michal – cyklokros

LEŽKO  Juraj – paintball Moskva

MATEJOVSKÝ Stanislav – reprezentant Super Race Truck

FRIŠOVÁ Silvia – fitness


... a mnoho ďaľších ľudí, ktorí si pod mojím profesionálnym dohľadom  naštartovali nový, lepší životný štýl, zlepšili zdravotný stav, upravili kondíciu... ktorým sa zmenil život.